Nabídka nejrůznějších druhů papoušků se v naší republice za poslední roky výrazně zvýšila. Není těžké sehnat od českých chovatelů, nebo ve specializovaných prodejnách, jakýkoliv druh, i takový, který byl v minulosti pouze dovážen z odchytů ve volné přírodě.

 Pro začátek je, ale rozhodně lepší naučit se poznat potřeby ptáků chovem malých nenáročnýcha podstatně lacinějších druhů a postupem času přejít na větší druhy. 

Každý druh exotického ptactva má odlišné nároky na velikost chovatelského zařízení, krmivo, náchylnost k různým nemocem apod.. Proto při koupi papouška musíme volit takový druh u kterého dokážeme všechny jeho potřeby splnit.

Člověk, ktery chce začít chovat okrasné ptáky, musí mít předeším dobrý vztah k přírodě a zejména k ptákům. Většina opeřenců potřebuje pravidelné ošetřování. Nestálý člověk, kterého chvíli baví to, jindy ono, by raději s chovem ptáků vůbec neměl začínat.

Pokud vážně chceme začít s chovem ptáků, musíme dobře zvážit, jaké máme možnosti k vybudování chovatelského zařízení. Je velký rozdíl mezi chovem v bytě a v zahradě.

Snad Vám tato rubrika pomůže při výběru vhodného papouška.

 

 


Kontakt

Michal Burian

Kaliště 79
588 51 Batelov
okres JihlavaAnketa

Líbí se Vám tyto stránky?

ano
88%
685

ne
8%
59

nevím
4%
33

Celkový počet hlasů: 777